Dermatologė paneigė mitus apie veido raudonį: atskleidė, kaip su juo kovoti
2024-10-03 / Akvilė Čepurnaitė / 5 minutės skaitymo
Kai veidas parausta ne tik po sporto ar iš gėdos, tai gali būti ženklas, kad jūsų oda šaukiasi pagalbos. Nuolatinis raudonis dažnai slepia rimtesnę problemą – rožinę. Tai lėtinė liga, kuri ne tik kenkia odos išvaizdai, bet ir gali turėti rimtų padarinių jos sveikatai. Dermatologė Monika Rainienė paneigia dažniausius mitus apie veido raudonį ir dalinasi veiksmingais būdais, kaip su juo kovoti bei atkurti sveiką odos išvaizdą.
Veido raudonis – daugiau nei kosmetinė problema
Nors veido raudonį gali sukelti įvairūs veiksniai – nuo emocinio streso iki odos problemų – dauguma moterų nelabai supranta, kodėl jis atsiranda ir kokios gali būti pasekmės. „Dažnai sulaukiu klienčių, kurios ateina su nusiskundimais dėl raustančio veido, bet pačios nesupranta, kodėl jis jas vargina. Nemaža dalis jų mano, kad tai tik laikinas odos pokytis, kurį galima tiesiog ignoruoti, bet realybė yra kitokia“, – sako M. Rainienė.
„Raudonį gali sukelti daugybė veiksnių, pavyzdžiui, emocinis stresas, staigūs temperatūros pokyčiai, tam tikri maisto produktai ar gėrimai. Tačiau jei veido oda nuolat parausta, ypač centrinėje veido dalyje – ant nosies, smakro, skruostų bei kaktos, tai gali būti rožinės požymis. Šiai būklei būdinga ilgalaikė kraujagyslių išsiplėtimo reakcija, kuri nesumažėja net ir pašalinus išorinius dirgiklius. Svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus simptomus – jeigu jaučiate odos deginimą, niežulį ar šiurkštumą, verta kreiptis į specialistą“, – patarimais dalinasi dermatologė.
Apleidus ligą, galima tikėtis blogiausio
Jeigu rožinė lieka be dėmesio ir tinkamos priežiūros, ilgainiui tai gali sukelti rimtų odos struktūros pažeidimų. M. Rainienė atkreipia dėmesį, kad užleistos odos problemos lemia ne tik estetinį diskomfortą, bet ir rimtesnes pasekmes sveikatai. „Jei nesiimama niekaip rožinės gydyti, ilgainiui ši būklė gali pažeisti ne tik paviršinius odos sluoksnius, bet ir gilesnius audinius“, – sako specialistė.
Pasak dermatologės, oda praranda gebėjimą tinkamai reaguoti į išorinius veiksnius – kraujagyslės tampa ne tik trapios, bet išsiplėtus nebepajėgia normaliai susitraukti, o tai gali sukelti nuolatinį veido paraudimą. „Jei kraujagyslės pažeidžiamos, jos tarsi ryškūs voratinkliai išmargina odos paviršių. Tai – viena sunkiausių rožinės formų, kurią be specializuoto gydymo nėra lengva suvaldyti“, – pabrėžia M. Rainienė.
Blogiausiais atvejais rožinė gali išsivystyti į rimtą būklę, kai nosies audiniai sustorėja, oda tampa grubesnė, storesnė ir aiškiai nelygi. Tokia komplikacija reikalauja chirurginio gydymo. „Tai ekstremalus rožinės pavyzdys, tačiau net ir ankstyvos stadijos, jei nebus gydomos, gali lemti lėtinį uždegimą, nuolatinį odos šiurkštumą bei diskomfortą“, – sako dermatologė. Pažeista odos struktūra taip pat lemia drėgmės ir elastingumo praradimą, o tai daro odą jautresnę ir labiau linkusią į dirginimą.
Mitai, dar labiau bloginantys odos būklę
Laimei, šių komplikacijų išvengsite, jei laiku pradėsite rūpintis raustančia oda. Nors rožinė yra lėtinė liga, kurią visiškai išgydyti sudėtinga, ji gali būti sėkmingai kontroliuojama. Tinkama priežiūra ir atsakingai pasirinktos priemonės gali padėti kontroliuoti simptomus ir išvengti odos būklės pablogėjimo. Tačiau pasak ekspertės, tai padaryti tampa vis sunkiau, kai internete gausu klaidingos informacijos.
„Ne kartą esu sutikusi klienčių, kurios ateina su visiškai netinkamais patarimais iš interneto. Kartą moteris man sakė perskaičiusi, jog rožinę galima sumažinti nuolat šveičiant odą, nes taip esą pašalinamas „pažeistas“ jos sluoksnis. Tai – vienas iš pavojingesnių mitų. Rožinės paveikta oda yra labai jautri, o tokia agresyvi priežiūra kaip šveitimas tik dar labiau ją dirgina, sukeldama papildomą uždegimą ir galiausiai pablogindamas būklę“, – aiškina M. Rainienė.
Dermatologė taip pat tvirtina, kad dažnas mano, jog rožinė nėra rimta problema, jei veidas parausta tik retkarčiais: „Net ir protarpinis raudonis gali būti rožinės požymis, kuris laikui bėgant progresuoja, jei oda nėra tinkamai prižiūrima“, – priduria dermatologė.
Patarimai, kaip stabdyti veido raudonį
Tad kaip iš tiesų prižiūrėti savo veido odą, kad raudonis neprogresuotų? Specialistė tikina, jog paslaptis yra švelnios kasdienės priemonės. „Rožinės pažeista oda yra itin jautri, todėl jai reikia ypatingo dėmesio ir produktų, kurie ne tik ramintų, bet ir padėtų sumažinti uždegimą bei apsaugotų nuo išorinių veiksnių. Rekomenduoju rinktis tuos, kurie yra pritaikyti jautriai odai ir nesukelia dirginimo“, – pasakoja M. Rainienė.
Jei nesiimama niekaip rožinės gydyti, ilgainiui ši būklė gali pažeisti ne tik paviršinius odos sluoksnius, bet ir gilesnius audinius.
Dermatologė
M. Rainienė
Dermatologė pabrėžia ir vieną svarbią klaidą, kurią daro daugelis moterų – nekreipia dėmesio į naudojamą kosmetiką: „Reikia analizuoti ne tik odos priežiūros priemonių, tokių kaip prausikliai ar kremai, sudėtis, bet skirti dėmesio ir kokybiškos bei švelnios dekoratyvinės kosmetikos paieškoms“, – pabrėžia ekspertė. „Jeigu naudojate tinkamas odos priežiūros priemones, tačiau kosmetikoje apstu kenksmingų medžiagų, tikėtis ilgalaikio rezultato neverta. Geriausias sprendimas – rinktis kosmetiką, kuri ne tik padeda atrodyti geriau, bet ir aktyviai kovoja su odos problemomis“, – tęsia dermatologė.
Pavyzdžiui, vienas iš tokių sprendimų, kuris ne tik suteikia maskuojamos pudros efektą, uždengdamas rožinės padarinius, bet ir veiksmingai kovoja su pačia problema ilgalaikėje perspektyvoje, yra „Minea“ CC kremas. Kremo sudėtyje esantys ingredientai, tokie kaip mineralinis aliejus ir titano dioksidas, ne tik padeda išlaikyti odos drėgmę, bet ir sukuria apsauginį barjerą nuo kenksmingų saulės spindulių, kurie įprastai suintensyvina raudonį. Tai kremas, kuris maskuoja odos netolygumus, tačiau kartu ir ramina sudirgusią odą, kovodamas su uždegimu bei apsaugodamas ją nuo išorinių veiksnių“, – aiškina M. Rainienė.
Būtent tokių kasdienio naudojimo priemonių kaip „Minea“ CC kremas dėka galima pasiekti dvigubą efektą – ne tik greitai ir efektyviai užmaskuoti raudonį, suteikiant odai tolygesnę ir sveikesnę išvaizdą, bet ir nuolat rūpintis jos būkle. Dermatologė tikina, kad tai – nepamainoma priemonė moterims, norinčioms kokybiškos kosmetikos kovoje su rožine.
Rožinė nėra tik estetinė problema – tai lėtinė odos liga, kuri gali ženkliai paveikti gyvenimo kokybę. Tačiau tinkamai rūpinantis oda ir atsižvelgiant į specialistų patarimus, su šia būkle galima efektyviai kovoti. Raktas į sėkmę – nuolatinė priežiūra ir tinkamai parinktos priemonės. Svarbu atminti, kad kiekvienas žingsnis, nuo švelnaus prausiklio iki kruopščiai atrinktos dekoratyvinės kosmetikos, prisideda prie odos sveikatos ir grožio. Naudojant priemones, tokias kaip „Minea“ CC kremas, galima ne tik užmaskuoti raudonį, bet ir nuolat rūpintis oda, užtikrinant jos ilgalaikį komfortą bei sveiką spindesį.
Atraskite savo odos grožį iš naujo su „Minea“ CC kremu!
Užsisakykite dabar iš oficialios Minea svetainės:
Išbandyti CC kremą